ZABAWA W CHOWANEGO, Youtube, prod. 2020, film braci Sekielskich - wideorecenzja Tomasza Raczka

 • Opublikowany 19 dni temu

  Tomasz Raczek

  Trwanie: 26:36

  Moja ocena: 9/10
  ----------------------------------------------------------------------
  🏳️ Subskrybuj kanał plmemory.info/users/OFENeirJL1PRqVojCK5dCA.html
  🎬 Więcej filmów plmemory.info/play/PL7hmSBiCTkbTnRio6mSTxrgrQ0DjKyXtN.html
  ➡️ Facebook tomaszraczek.fanpage
  📷 Instagram tomekraczek
  🐦Twitter tomaszraczek
  🌐 Oficjalna strona tomaszraczek.pl
  ----------------------------------------------------------------------
  Tomasz Raczek - polski teatrolog, krytyk filmowy i publicysta, wydawca (Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego), autor programów telewizyjnych i radiowych ; w latach 2012-2013 redaktor naczelny miesięcznika „Film”. Od 1 marca 2017 roku redaktor naczelny miesięcznika „Magazyn Filmowy” wydawanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Laureat Wiktora 1986 oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej.

  #TomaszRaczek #Raczek #Recenzja

Agnieszka Idzi
Agnieszka Idzi

Rewelacyjna recenzja, nic dodać nic ująć.

4 dni temu
Łucja Jaksz Alves
Łucja Jaksz Alves

Właśnie przeczytałam książkę, która opisuje prawdziwą historię molestowania w Kościele. Była napisana już jakiś czas temu, a teraz powinna przeżywać swój renesans, bo temat wrócił ze zdwojoną siłą. Zawiera ona szokujące informacje o tym, jak działa system wzajemnej ochrony wśród księży. Czytając ją byłam oburzona i nie ukrywam, że brało mnie obrzydzenie do tej instytucji. Ksiądz, który był w dzieciństwie molestowany przez swojego proboszcza latami starał się uzyskać od Kościoła rekompensatę, zadośćuczynienie czy choćby zwykłe przepraszam. W bezczelny sposób ignorowany przez władze Kościoła, popadający w coraz głębsze problemy i zaburzenia emocjonalne walczył tak długo... aż nie uzyskał NIC. Tak mocno Kościół zaprzeczał i ignorował jego skargi i doniesienia doprowadzają go niemal do paranoi. W końcu odbył terapię, zostawił instytucję i teraz jest WOLNYM CZŁOWIEKIEM. Bardzo polecam! Książka zasługuje na uwagę, jest mocna i bardzo, bardzo prawdziwa. Żadnego lania wody, sama prawda. Tytuł książki to "Pod skorupą milczenia", autor Lesław Juszczyszyn

5 dni temu
Kat Shkodrov
Kat Shkodrov

Dziękuję, Panie Tomaszu. Powiedział Pan, osoba publiczna (i popularna), że nie ma zgody na tego typu zachowania i tego typu mechanizmy!

7 dni temu
Maciej Zastrużny
Maciej Zastrużny

Świetny materiał o bardzo ważnym dokumencie. Szkoda tylko, że kościół dalej tuszuje zbrodnie.

8 dni temu
oswiecacz ciemnoty
oswiecacz ciemnoty

Koniec religii w szczególności (chrześcijańskich) to koniec antychrysa i koniec szatanskiego świata i jego tronu już nie dalek, król królów nadchodzi

9 dni temu
agata aga
agata aga

A pan jest taki idealny/ czy uważa pan że wszyscy księża są tacy ? Raczej nie drogi panie

9 dni temu
b 9835194
b 9835194

Dzieci niech będą nie posłuszne ,i dodałbym jeszcze - niech wiedzą ,że nie ma czegoś takiego jak tajemnica...

9 dni temu
ImJustPlayin'WithYa
ImJustPlayin'WithYa

Miło słuchać rozważań Pana Raczka - bardzo pomocne, aby ułożyć własne emocje. Idealnie używa Pan języka na określenie tego co pokazane jest w filmie, m.in. „mydliny”. Dziękuje bardzo za Pana recenzje i spojrzenie na ten film, który myśle, że pokazuje jak masa ludzi wiernych jest rozczarowana, iż miejsce które ma chronić nas wewnętrznie i być miejscem opoki w trudnych chwilach, jednocześnie jest miejscem, które nas atakuje.

9 dni temu
Barbara Rapałło
Barbara Rapałło

Tak, Panie Tomaszu, wielkie dzięki za komentarz, szczególnie cenny jest apel do rodziców "niech wasze dzieci nie będą posłuszne"

10 dni temu
FSB
FSB

Teraz czekamy, aż Siekielski ujawni pedofilów wśród Żydów w ich synagogach oraz wśród duchowieństwa islamskiego i protestantów i potem wśród polityków bo to też bardzo ważne!

10 dni temu
Tomasz Martusz
Tomasz Martusz

Ty również jesteś człowiekiem wielkiej wrażliwości. Dziękuję za recenzje.

10 dni temu
Adam Sulich
Adam Sulich

Panie Tomaszu, mam pytanie może do ekspertów prawa również: jak to możliwe, aby obywatel Polski nie podlegał krajowemu sądownictwu? To jest absurd, że ksiądz katolicki nie ważne w jakiej randze nagle staje ponad prawem.

10 dni temu
troublemaker 123
troublemaker 123

Ja już od 40 lat nie chodzę do Kościoła i do Spowiedzi. Ponieważ wystarczająco się napatrzyłam na Księży, których poznałam kiedyś. Jako młoda mężatka u mjej Teściowej w domu. Kiedy ludzie za 1 Kostkę Masła stali w kolejce po 4 godziny. A u niej stół uginał się od wspaniałego jedzenia , bo była Kimś w PSS kiedyś. Księża tak się najedli, ze nawet Pasek od Spodni odpinali.

10 dni temu
Janina Jurek
Janina Jurek

Ta blokada na poziomie prokuratury wygląda na układ od czasów zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki . Ten sam układ nie dopuścił do ujawnienia prawdziwych zabójców Księdza Popiełuszki . W drugą stronę układ ten chroni stronę kościelną . Wraz z rozsypaniem się układu wyjdą na światło dzienne wszystkie brudy przeszłości dlatego dobrze , że powstał ten film bo zmiecie cały ten układ okrągłostołowy .

10 dni temu
ttyyllkkoo
ttyyllkkoo

Idąc takim tokiem myślenia (że tak niewielu ich jest ujętych w tej niechlubnej statystyce), można perfidnie odwrócić kota ogonem i powiedzieć ZGODA, to tylko 0,5 procenta. Jeśli jednak odniesiemy tą samą liczbę do ogólnej liczby księży w Polsce, okaże się, że na średnio 25 tys. Polskiego kleru przypadnie około 125 pedofili. Jeśli tylko 3 z nich siedzi w więzieniu, wnioskuję z pytaniem co z pozostałymi 122 duchownymi? A to tylko zwykła ocena statystyczna. Chyba nikt nie wierzy w liczbę "3". Tak samo śmiem twierdzić, że zakładane pół procenta nijak nie ma się do rzeczywistości. Tym bardziej gdy obok pedofilii postawimy zarzuty: znecania się, psychopatologii, czy innych dewiacji ukierunkowanych jako mniej lub bardziej zaowaluowana przemoc wobec dziecka. Jeśli ktoś nie wierzy niech cofnie się pamięcią do czasów szkoły i przypomni sobie jakimi sposobami księża próbowali wymusić posłuszeństwo na nudnych i nikomu niepotrzebnych lekcjach religii. Fakt. Generalizuje. Ale przez 12 lat lekcji religii sam mogę wskazać przynajmniej 3 przypadki księży zupełnie nie nadających się do prowadzenia lekcji tego przedmiotu, których po latach uważam, że zwyczajnie byli psychicznie zwichrowani. Na szczęście (o ile mi wiadomo) nie było wśród nich tych najgorszych przypadków, czyli pedofili. Ale za to w niedalekiej wiosce głośna była sprawa księdza pedofila, którego nie dosięgła żadna kara, bo prokurator skutecznie zatuszował śledztwo.

10 dni temu
Iwona Sobolewska
Iwona Sobolewska

Panie Tomaszu, Dziekuje za dobra, dosadna wymowe, Kosciol to instytucja ktora chce miec wiecej i wiecej wladzy i kasy. Zastanawia mmie ile z bogiem maja doczynienia i wiara. Zamykaja oczy na takie czyny ktore zniszczyly zycie bezbronnych dzieci. To mowi Samo za siebie. Dziekuje braciom Siekielskim za filmy ze mieli odwage pokazac to swiatu. Ludzie obudzcie sie i obserwujcie. Pozdrawiam

10 dni temu
Krzysztof W.
Krzysztof W.

Brawo p.Tomaszu

10 dni temu
Piter C
Piter C

Panie Tomaszu, zawsze Pana ceniłem. Bardzo trafne spostrzeżenia, pięknie przedstawione i pomimo ewidentnych emocji, które Panem ciskają, spokojne i rzeczowe. Gdybym ja omawiał ten film, wkradłoby mi się z pewnością kilka niecenzuralnych słów. Pozdrawiam.

11 dni temu
Ann Blau
Ann Blau

Ja zawsze wiedziałam, że jest Pan świetnym krytykiem filmowym, ale ta recenzja jest poprostu "sztosem"👍🏻 Pamiętajmy: " Nie bądźmy nigdy grzeczni "

11 dni temu
ttyyllkkoo
ttyyllkkoo

Film Sekielskich ważny i słuszny. Komentarz Raczka również. Nawet te zwykłe wpisy, zwykłych ludzi również są ważne, bo pokazują, że niby wiemy i rozumiemy na czym polega problem. Ale niestety nie wierzę w to, że cokolwiek się zmieni. Ponieważ My - Sami na to przyzwalamy. Tolerujemy znieczulice, zaniechanie, nierozliczanie Kościoła. I mało tego... opłacamy go, zresztą tak samo jak państwo, które co chwila sponsoruje różne inwestycje z naszych podatków. Kościół jest i czuje się naprawdę bezkarny. Nic sobie z takich zarzutów nie robi, bo to potężna firma. Wpływowa, hierarchicznie zbudowana i przypominająca w swej lojalności i działaniach prawdziwą mafię. W kościele nie ma za dużo miejsca na Boga. Liczy się przede wszystkim kasa i wpływy. I o tym również świetnie mówi film Kler. Prawdziwie pozytywny bohater przegrywa z druzgocącą machiną systemu. Wspieranego dodatkowo przez skorumpowane (licznymi układami) państwo. Nie zmieni się nic dopóki ludzie nie zmienią swojego myślenia nt. Kościoła. I nie zaczną egzekwować słusznych zasad. Dopóki Kościół jest ponad prawem nic się nie zmieni.

11 dni temu
jan kochanowski
jan kochanowski

ciekawe że w tej recenzji nie pojawił się wpleciony w film Sekielskich ni z tego ni z owego temat homoseksualizmu. uważam że była to podła manipulacja ze strony autorów filmu, żeby jeszcze bardziej rozgrzać atmosfere i w ten sposób się promować. komentarz o podobnej treści ale dluższy, umiesciałem pod filmem Sekielskich, niedlugo potem komentarz znikną. nieładnie panie Sekielski. dla mnie film o którym mowa jest ważny i potrzebny a jednocześnie szkodliwy, więc nie mogę go jednoznacznie ocenić.

11 dni temu
panku szulek
panku szulek

Ciekawe kiedy zaczną się zemsty na ksiedzach pedofilach?

11 dni temu
isza kamska
isza kamska

A co z dziewczynkami ?

11 dni temu
Szybkie OKO
Szybkie OKO

Jeszcze nie ogladalem ale juz sobie mysle dlaczego my sami nie nie mozemy wymierztc sprawiedliwosci ? Bierzemy takiego i go ukamieniujmy szybka akcja co nam moga zrobic? Mysle ze naprawilibysmy ten swiat od tych zjebow chociaz tych w kosciele bo takich wszedzie jest pelno obudzmy sie to sa beszczelne skurwysynyyy!!!!!! wiedza ze nikt im nic nie zrobi zmienmy to do cholery!

11 dni temu
Violet Moon
Violet Moon

Raczek, nie masz racji, twoje rozwiazanie jest do dudy. Zwalasz na dzieci odpowiedzialnosc na to zeby nie byly zgwalcone czy inaczej molestowane. Dorosli (my) nawalaja, a dzieci maja naprawiac bledy doroslych? To ty (my) mamy dopatrzyc zeby czarne ptaki nie molestowaly, jestesny bezsilni a ty mowisz dzieciakom, nie dajcie sie. Tego mozesz oczekiwac moze od doroslych, ale dzieci 6-13 letnie?

11 dni temu
wolfchild 4
wolfchild 4

Dziekuje Panie Tomaszu. Wreszcie zaplakalam

11 dni temu
Gosia Gorecka
Gosia Gorecka

Próbowałam oglądać ten film, ale nie jestem w stanie. To ze księża molestowali to obrzydlistwo, koszmar ale to ze księża sobie pozwalali na to.... gdzie byli rodzice? Za ściana? Gdzie ksiądz sobie pozwalał na molestowanie.... nie wierze ze rodzice nic nie wiedzieli.... jeżeli nie wiedzieli to jak bardzo znieczuleni musieli być na swoje własne dzieci?, wielu rodziców wiedziało albo coś podejrzewało.... ale łatwiej było chować głowę w piasek.... i to jest największa tragedia i obrzydliwość, i dlatego tak długo sobie księża sobie na to pozwalali bo rodzice dzieci tez z tym nic nie robili i w ten sposób na to przyzwalali ...tak jak ta zakonnica .... ,

11 dni temu
Ula Rybka
Ula Rybka

Panie Tomaszu, bardzo Pana szanuje, obysmy mieli tak wspanialych i kulturalnych ludzi jak Pan jak najwiecej. Dziekuje, ze Pana mamy.

11 dni temu
SeksDobryWszystkim
SeksDobryWszystkim

Metafora piany płynącej z ust, boska!

12 dni temu
Damon Hodges Official Page Plus
Damon Hodges Official Page Plus

Naprawdę doceniam te filmy, są niezbędne by pomóc zrozumieć, co dzieje się w kościele. To trudna prawda i jestem pewien, że ci ludzie - księża, nie zasługują na miano świętych ojców, jestem pewien, że Bóg opuścił kościół, obserwując to wszystko z rozczarowaniem .. zawsze musimy mówić otwarcie i nie rezygnować z naszych praw jako istot ludzkich. https://www.youtube.com/watch?v=lztlJFO8sz8

12 dni temu
Kris Flower
Kris Flower

Zawsze mówię że grzeczny to nie to samo co kulturalny.Kulturalny człowiek wie co robić nawet z chamem.

12 dni temu
Kris Flower
Kris Flower

Trochę pod publiczkę ale trafia Pan w sedno.

12 dni temu
Krzysztof Kudlinski
Krzysztof Kudlinski

"Często rodzinom wydymanych małolatów,którzy szli na policję,sąsiedzi wybijali szyby w oknach,a gnojkom nauczyciele stawiali pały.W 2004 roku przeciwko Henrykowi Jankowskiemu prokuratura wszczęła postępowanie o posuwanie chłopców,oprócz 1,5 świadka do organów nie zgłosił się nikt.Poszkodowanym i ich rodzicom nie stawało odwagi,żeby wsadzić pedofila w koloratce do pudła."

12 dni temu
Lukasz Rosa
Lukasz Rosa

Dziękuję za tą puente...

12 dni temu
Sławomir Jerzy Bajka
Sławomir Jerzy Bajka

Panie Tomaszu, chylę czoła przed Pańskim kunsztem krytyka filmowego w analizie nie tylko tego filmu, ale i innych produkcji. Wielki szacun :-)

12 dni temu
Szar Jaw
Szar Jaw

Absolutnie się zgadzam

12 dni temu
Krzysztof Ligenza
Krzysztof Ligenza

Kiedy miałem 10 lat, to siostra ucząca mnie religii zwróciła się do mnie z propozycją, że mógłbym zostać ministrantem. Ja jej odmówiłem. Na to ona, że to ksiądz proboszcz na mnie wskazał i mnie najchętniej by widział przy ołtarzu. Przy tym dodała, że ksiądz proboszcz mnie tak pokieruje, że będę mógł zostać księdzem. Mnie to jednak nie interesowało. Miałem już inne plany życiowe. Ale podchwycił tę propozycję inny kolega z mojej klasy, który był ledwo dostatecznym uczniem w szkole. Po tygodniu siostra oznajmiła, że ksiądz proboszcz zgadza się na tego przysłowiowego osła, że może zostać ministrantem. Rzeczywiście widziałem go przy ołtarzu długie lata i jest już kilkanaście lat księdzem. Chciałbym tutaj przy okazji zaznaczyć, że on był bardzo słabym uczniem, ale miał pokaźne przyrodzenie.

12 dni temu
Violet Moon
Violet Moon

Na ministranta nie trzeba orla, wiec co to ma do rzeczy? Ksiadz sobie wybral ofiare ale skoro odmowiles to zadowolil sie kolega. Wylapuja tez chlopcow ktorzy sa gejami przy tzw. spowiedzi. Dorosle chlopy moga sobie ogladac swoje pokazne ptaki, ale kontakt z dziecmi i mlodzieza powinien byc zakazany do lat 18.

11 dni temu
Lesh Sy
Lesh Sy

Nie są wyłączeni spod prawodastwa w Szwajcarii

12 dni temu
Joanna Ramsten
Joanna Ramsten

DZIEKUJE PANU ZA FANTASTYCZNA TRAFNA RECEZJE TEGO FILMU. JESTEM BARDZO DUMNA MAJAC TAK MADRYCH RODAKÖW. POZDRAWIAM SERDECZNIE.

13 dni temu
Agapi Dora
Agapi Dora

Min 25:33 ja na religji za duzo pytan zadawalam, to mnie oblal na egzaminie do bierzmowania... Zdalam lata pozniej. Ale co to zrobilo wtedy z moja psychika, to tylko ja wiem...

13 dni temu
zofia golus
zofia golus

W Kościele od dawna nie ma dobrego wzorca do naśladowania. Mi księża nie są potrzebni do rozmowy z Bogiem. Księża nie pomagają, a wręcz przeszkadzają Kościołowi. Nie chodzę do Kościoła. Wchodzę się pomodlić, gdy Kościoły są puste.Wtedy czuje się tam najlepiej. Super recenzja p.Tomku.

13 dni temu
Mateusz
Mateusz

Panie Tomaszu to może teraz recenzja filmu "Nic się nie stało"

13 dni temu
Leszek Xyzewski
Leszek Xyzewski

Szumowski?

13 dni temu
Hiacynta Hiacynta
Hiacynta Hiacynta

Panie Raczek naprawde nie wie pan za czyjego""władztwa""pedofile dostalu zielone światło? Dla ułatwien8a dodam,że chodzilo o wewn.pismo o uciszaniu i ignorowaniu ofiar zgłaszających sie do kurii..

13 dni temu
elise
elise

świetna recenzja

13 dni temu
Dorota Kepa
Dorota Kepa

Panie Tomku ciekawa jestem Pana recenzji nt filmu Latkowskiego - nt konwencji, sposobu realizacji i promocji filmu. W moim odczuciu temat cholernie ważny dotykający znowu powiązań prokuratury i sądów z mafia (tym razem ta konwencjonalna , nie lawendowa) ale sposób realizacji filmu się nie umywa do produkcji Sekielskich. No i promocja znanymi nazwiskami bez podawania dowodów na słuszność tych oskarżeń mnie osobiście zniechęca i podważa wiarygodność i niezależnosc pana Latkowskiego.

13 dni temu
Tomasz Raczek
Tomasz Raczek

Nie oglądałem filmu. Zobaczę go dopiero, gdy będzie dostępny na jakiejś neutralnej platformie. TVP nie oglądam ze względu na jej jednoznacznie propagandowy charakter.

13 dni temu
macieju polski
macieju polski

Swietny komentarz, tak dobry i wstrzasajacy, ze musze ochlonac i dojrzec, zeby obejrzec film. Pozdrawiam.

13 dni temu
Barbra Woźniaczka
Barbra Woźniaczka

Szanowny panie redaktorze proszę o relacje z filmu Pana Latkowskiego udostępnionego w dniu wczorajszym.

13 dni temu
CGB Spender
CGB Spender

Niezle zarabiaja na tych pedofilach ale dalej chodza na wolnosci.. za zadzganie takiego smiecia nie powinno byc kary.

13 dni temu
Mariolusia m
Mariolusia m

Czy będzie komentarz do "Nic się nie stało"?

13 dni temu
Ewa Kawalko
Ewa Kawalko

Panie Tomku wybaczyć, ale nie zapomieć!!!Brak słow, to jest kary godne!!!

13 dni temu
Agapi Dora
Agapi Dora

Min 11:11 DOKLADNIE TAK

13 dni temu
MrSkimil
MrSkimil

Panie Tomaszu, przepiękna recenzja. Uwielbiam oglądać Pana recenzje ale pierwszy raz widzę Pana w takich emocjach. Może to jest tylko moje subiektywne odczucie ale jest to najbardziej emocjonalna recenzja jaką u Pana widziałem. Bądźmy piękni i silni, Pozdrawiam.

14 dni temu
Andrzej Kolp
Andrzej Kolp

I tak nie ,,,,proszę wąybaczyć z całym szacunkiem dla Pana . Pedofila jest odmianą zboczenia seksualnego jak to wytłumaczyć.....

14 dni temu
Ewa Tomczyk
Ewa Tomczyk

Musisz dobrz..,dzieci niech nie będą grzeczne..ale w innym przypadku jakby takiego h.ksiedza pokopali po kroczu to wylądują w poprawczaku...oj źle..a wiara to zupełnie co innego,nie sądzisz Panie Raczek

14 dni temu
Ewa Tomczyk
Ewa Tomczyk

Miły Panie Raczej,ciekawe czy również przedstawisz recenzje filmu " Nic się nie stało"..pewnie nie bo polityka i dendencje różne,ale dokumenty w obu filmach są o złu, o bardzo ,bardzo kontrowersyjnych czasach..to nie filmy to reportaże.... I ksiądz i sędzia taki sam h..... Oj ciśnie się znane słowa..A wszysko robi bieda.

14 dni temu
nimoe
nimoe

Dokladnie o tym byl juz swietny film "Spotlight"... wszedzie to samo, zabawa w chowanego...

14 dni temu
bssni touir
bssni touir

Obawiam się, że nawet "niegrzeczne" dziecko będzie bezradne jeśli dorośli nie będą traktować poważnie tego, co mówi.

14 dni temu
vinasu maaj
vinasu maaj

Miałem 13 lat wtedy.

14 dni temu
bssni touir
bssni touir

Piekna recenzja! Gratuluje! Prawda coraz wiecej wychodzi na jaw, i ich wreszcie dopadnie sprawiedliwosc

14 dni temu
Wiola Suchocka
Wiola Suchocka

A jak to w innych krajach jest,czy też im tak to uchodzi ?

14 dni temu
andulu andulu
andulu andulu

Od strony filmowej nie podzielam zachwytu nad filmem - mógłby być o połowę krótszy. To nie forma filmowa, a reportażowa, moim zdaniem.

14 dni temu
Elżbieta
Elżbieta

Kiedy promowano pierwszy film Sekielskich, miał być on pierwszym z serii filmów demaskujących problem pedofilii w różnych środowiskach. Mówiono, że na tzw. pierwszy ogień pójdzie KK a potem wujkowie, tatusiowie, trenerzy itd. Ponieważ wśród SKAZANYCH za czyny pedofilskie księża stanowią mniej niż 1% (to o ten 1% za dużo) spodziewałam się rozpracowania następnej grupy przestępców tzn. tych 99% zboczeńców. Tego by wymagała uczciwość dziennikarska. No, niestety, już widać, że nie chodzi o uczciwość dziennikarską ani nawet o ofiary pedofilów a o sugestię, że środowisko kościelne jest jedynym złem. Oczywiście, nie jest to prawdą ale świetnie wpisuje się w ogólnoświatową nagonkę na KK. Zastanawiające jest, że w Holandii, wzorze tzw. demokracji legalnie działa "Kinderbevrijdingsfront" czyli "Front wyzwolenia dzieci", pedofilska organizacja przyłączająca się do tęczowych parad. Wiem, że zaraz się odezwą tępiciele "mowy nienawiści", które to określenie z wielkim powodzeniem zastąpiło "wroga ludu". Tak samo piętnujące i tak samo idiotyczne.

14 dni temu
vinasu maaj
vinasu maaj

filmu.

14 dni temu
zielOna
zielOna

Odnośnie tej wizualizacji... ja miałam szybkie skojarzenie z Kantorem ale również z szopkami bożonarodzeniowymi wystawianymi co roku w miastach w okresie świątecznym... które normalnie mają przypominać o narodzinach światła, jakim dla wierzących jest Chrystus... a tu... miało przypominać o narodzinach ciemności...

14 dni temu
Maria M.
Maria M.

Zrobili ten film aby zatuszować inny film w którym biznesmeni i celebryci pedofile bawili się lepiej od księży ito chyba oni zapłacili za ten film bo teraz będą mówić o ksiezach

14 dni temu
Lidka Juszkiewicz
Lidka Juszkiewicz

DZIEŃ DOBRY P.Tomaszu żadne słowa nie oddadzą tragedii tych chłopców i

14 dni temu
Lidka Juszkiewicz
Lidka Juszkiewicz

C.d.coraz trudniej upychać jak długo to może trwać .Dla mnie nie ma słowa które odda to co się wydażyło .OGROM TRAGEDII. CO TO JEST KOŚCIÓŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14 dni temu
Lidka Juszkiewicz
Lidka Juszkiewicz

Cd.i wielu innych .Można upychać do samego dna ale pojemność jest zawsze ograniczona i

14 dni temu
Agna BKA
Agna BKA

Po pierwszym filmie myślałam,że w naszym kraju coś drgnie. Opini było mnóstwo, pisano o drugiej Irlandii- nic się nie zmieniło. Podziwiam tych chłopców a zwłaszcza,że jeden z nich nadal jest blisko tego wszystkiego. Ja również jestem z bardzo wierzącej rodziny; moja mama od Kolendy uzależnienia remonty. Ja nie potrzebuje aż tyle. Sama mam dwójkę dzieci ale staram się chronić ich przed tym światem. Nie rozumiem dlaczego tutaj rodzice tych chłopców nie wykazali reakcji.

14 dni temu
Piotr Plaskota
Piotr Plaskota

Dziękuję Ci Raczku kochany za Twoje mądre słowa.

14 dni temu
Artur
Artur

[Edit - do tych co będą czytać moją opinię. Nie oceniam, ani nie usprawiedliwiam kościoła, wręcz przeciwnie oczekuje od rządzących zmianę w prawie tak aby te czyny się nie przedawniały,a osoby je popełniające niezależnie czy to księża, nauczyciele czy aktorzy mają odpowiadać z urzędu] ok. Od początku "Brakowało dowodów" - wszelkie dowody na temat tego kim są księża pokazani w filmie i jakie mają skłonności są w IPN, zarówno po stronie TW jak i po stronie inwigilowanych. "Brakowało sponsorów" - nie sądzę, platforma patronite umożliwiła tylko ukrycie otwartego sponsorowania tych filmów, ponieważ wszystkie dotacje przez patronite są anonimowe i nikt nie jest w stanie dojść kto to sponsorował, bardzo wygodna platforma finansowania z pominięciem narzędzi państwa. "Film został udostępniony" - Gdyby funkcjonował w obiegu medialnym, prawdopodobnie nie znalazłaby się odważna telewizja na pokazanie tego, nawet TVN i nie trafiłby do tak szerokiego grona ludzi. "Od kogo mamy się domagać sprawiedliwości" - No proszę to otwarcie powiedzieć, bez ogródek, po co to owijanie w bawełne? Po co to wymachiwanie palcem. "Ksiądz Arkadiusz Hajdasz... co za perfidia..." - to miała być recenzja filmu, a nie dywagacje na temat ofiar i katów pokazywanych w filmie, proszę nie ukierunkowywać widza jak ma film odbierać, jako krytyk bardzo dobrze Pan powinien o tym wiedzieć. I po 5 minutach spojlerowania już nie muszę oglądać filmu. I od piątej minuty Pańskiej "recenzji" przestajemy słuchać recenzji, tylko zaczyna się wykład umoralniający z Pana osobistego odbioru filmu. " Biskup się nazywa..... - Ja bym uważał, bo tutaj można się nadziać na proces o naruszanie dóbr osobistych, nie jest Pan panie Tomaszu sędzią, żeby osądzać postępowanie biskupa, bo też nie on jednoosobowo mógł podejmować decyzje. "Skutecznie są ukrywani..... - to jest Pana osobiste zdanie, bo nie jest Pan w stanie porównać danych ani o pedofilach w kościele, czy przykładowo w szkołach albo wśród środowiska aktorów. "Wśród księży jest cały rój pedofili...... - Odlatujemy Panie Tomaszu? "Mają swoje kościelne prawodawstwo watykańskie" - Było w 1993 roku nie podpisywać konkordatu.... Poza tym co przeszkadza w występowaniu na drogę sądową przeciwko księdzu? Dlaczego pomimo dwóch takich filmów, nikt nie pomyślał o patronajcie dla ofiar na proces z powództwa cywilnego? 13:00 Pokazuje jak to się robi? żeby to się czasami tylko nie stało instruktażem dla nieodpowiednich osób. 13:40 A na mnie nie, bo kompletnie nie robi sobie nic z cierpienia ofiar, kompletnie ich nie wspiera, tylko brutalnie wyciąga od nich prawdę pozostawiając ich samymi sobie, każe im przypominać sobie najgorsze chwile ze swojego dzieciństwa, po to tylko, żeby zaspokoić własną potrzebę stworzenia filmu na wyraźne zlecenie z wyraźnie zaprogramowaną tezą. 14:50 Nieprawda. W tej sprawie było prowadzone postępowanie zarówno prokuratorskie jak i kościelne. O tym Sekielscy nie wspominają. Wolą zamilczeć ten fakt, żeby podnieść wagę swojej "śledczej" pracy. 15:30 A co Pan oczekiwał za pokutę? Spalenie na stosie? Powieszenie? rozstrzelanie? 22:00 Czekam z niecierpliwością na film o takich zjawiskach z nauczycielami i aktorami w roli głównej. Dlaczego nie wspomniał Pan nic na temat Polańskiego, tego że zgwałcił nastolatkę , nawiał przed karą z USA, a polski sąd właśnie ostatnio w obliczu jego ekstradycji do stanów powiedział, "oj tam oj tam, i tak wszyscy wiedzą, a ofiara już wybaczyła" A gdzie pokuta Panie Tomaszu? Ja daje tej recenzji 3/10 ponieważ z 30 minut może z 10 zajmuje się Pan filmem, a reszta to umoralnienie i nakierowanie ludzi na to co mają myśleć o kościele katolickim po obejrzeniu tego filmu.

14 dni temu
bssni touir
bssni touir

Poruszyła mnie ta recenzja Panie Tomaszu.

15 dni temu
bo inna bo inna
bo inna bo inna

Panie Tomaszu!!!!!!! No i ....i szynka mi się spaliła... Ale jutro będzie pokuta😎

15 dni temu
bo inna bo inna
bo inna bo inna

Panie Tomaszu..... z całym szacunkiem Liczyłam na Pana zdanie A Pan pół filmu już na początku opowiedzial.... Aaaaa.....później się Pan rozkrecil ! Zatem pozdrawiam i słucham 😊

15 dni temu
bssni touir
bssni touir

Proszę nie generalizować że Pan "wie" że księży pedofilów jest mnóstwo. Pan tego nie wie, tak jak nie wiemy czy przykładowy sąsiad obok nie molestuje swoich dzieci.

15 dni temu
25Bayor
25Bayor

Ta cała mafia pójdzie w krzaki za max 2 pokolenia.

15 dni temu
Ania Levosinski
Ania Levosinski

Piekna recenzja! Gratuluje! Prawda coraz wiecej wychodzi na jaw, i ich wreszcie dopadnie sprawiedliwosc

15 dni temu
Mirek Butelka
Mirek Butelka

Obawiam się, że nawet "niegrzeczne" dziecko będzie bezradne jeśli dorośli nie będą traktować poważnie tego, co mówi.

15 dni temu
Pa Go
Pa Go

Wspaniałe podsumowanie panie Tomaszu

15 dni temu
Marcin Waberski
Marcin Waberski

Z całym szacunkiem Panie Tomaszu, mimo że recenzja naprawdę dobra to jednak opowiadanie bzdur o tym że dzieci powinny być niegrzeczne to jakaś brednia. Wiem że te rady wychowawcze wielu komentującym przypadły do gustu i się ze mną nie zgodzą. Jednak są to głupie rady dawane w najlepszym wypadku pod wpływem emocji. Dziecko powinno być wychowywane tak aby było odważne, asertywne i nie bało się opowiadać o swoich problemach. Jednak bycie niegrzecznym to plucie na kolegów, uciekanie ze szkoły, kradzieże i wiele innych patologicznych zachowań. Wychowywanie na niegrzecznych to wychowywanie kolejnych pokoleń takich zwyrodnialców jak księża i biskupi z omawianego filmu.

15 dni temu
A. Krus.
A. Krus.

Zło dzieje się zawsze kiedy broni się swoich kolesi, koleżaneczek, dobrodziejów a nie broni się prawdy.

15 dni temu
TORO4700
TORO4700

Chciałoby się wypalić gorącym żelazem to gniazdo żmij, niestety z tą mafią na dłuższą metę jeszcze nikt nie wygrał.Jest zbyt potężna. Bo wygrać z nimi można jedynie poprzez oświatę, a ludzie są ciemni.

15 dni temu
mnemozja
mnemozja

Matko, nie oglądałam tego filmu jeszcze, bo się boję. Boję się, jak ich pierwszego filmu. Ale Pana emocje, jak Pan o tym opowiada... Aż mi łzy poszły z tej bezsilności. Takie kurestwo nie jest do wybaczenia. Dziękuję za te emocje, za te ironię o mydlinach. Przygotuję się na ten film i utwierdzę się w przekonaniu, że trzeba odejść definitywnie z tego syfu. Dziękuję.

15 dni temu
sre hhh
sre hhh

Dnia 8 maja 2019 r. Niemiecka komisja Bundestagu ds. Praw Człowieka i pomocy humanitarnej zorganizowała posiedzenie na temat prześladowań mniejszości religijnych w Chinach. W posiedzeniu wzięło udział ponad 20 członków Bundestagu (MdB), w tym eksperci z organizacji pozarządowych, przedstawiciele grup mniejszościowych i uczeni. David Li, badacz z China Organ Harvest Research Center (COHRC) został zaproszony do przedstawienia badań ośrodka. Pan Li przedstawił: "W przeciwieństwie do handlu organami na czarnych rynkach w innych krajach świata, grabież organów prowadzona przez Komunistyczną Partię Chin (KPCh) od więźniów sumienia jest usankcjonowana przez rząd, uprzemysłowiona i realizowana przez wojsko oraz lokalne agencje rządowe". "To jedna z najbardziej ohydnych katastrof w prawach człowieka w XXI wieku" - powiedział. Posiedzenie na temat sytuacji mniejszości religijnych w Chinach w zakresie praw człowieka odbyło się 8 maja w niemieckim komitecie Bundestagu ds. Praw człowieka i pomocy humanitarnej. David Li z China Organ Harvest Research Center przedstawia wyniki badań ośrodka. Podczas posiedzenia, praktykujący Falun Gong z Niemiec przeprowadzili zajęcia na zewnątrz budynku Reichstagu, gdzie informowali ludzi o prześladowaniach w Chinach.

15 dni temu
Marek Kurek
Marek Kurek

Ciekawy jestem z czego oni żyją bo mnie się wydaje że to tacy współcześni Janosik i Robin Hood

15 dni temu

Kolejny

Ewa Farna #hot16challenge2 (prod. Ochepovsky)

3:14

Ewa Farna #hot16challenge2 (prod. Ochepovsky)

EWA FARNA OFFICIAL

wyświetleń 1,7M

Jak mówić, żeby nas słuchano? - Prof. Jerzy Bralczyk

1:20:03

Komentarz Tygodnia: 200 milionów oligarchy...?

1:09:42

"DLACZEGO JA" ALE NASZ SYN JEST KIM?!

35:09

"DLACZEGO JA" ALE NASZ SYN JEST KIM?!

Lakarnum

wyświetleń 154K

ZDRADZAMY SEKRETY NASZEJ EDYCJI TOP MODEL😱😱😱

23:22

BLACHA - Miami Vice (Prod. Chivas)

2:42

BLACHA - Miami Vice (Prod. Chivas)

NewBadLabel

wyświetleń 1,1M

WAC TOJA - SCOOBY DOO (Official Music Video)

2:18